• İstanbul Ofis: 0 216 464 92 01 | Ankara Ofis: 0 312 482 59 49

Blog Yazılarımız

MechSoft bundan yaklaşık 8 yıl önce, Amerika’da olduğu gibi garajda olmasa da bir masa ve sandalye ile Ankara’da kuruldu:) Hizmetlerine, e-Ticaret fikrinden, CAD/CAM yazılımlarına, orta katman yazılım teknolojilerinden, doküman yönetim sistemlerine, hızlı prototiplemeden mekanik tasarıma kadar birbirinden oldukça bağımsız birçok alanda yaptığı çalışmalar ile başladı. MechSoft isminin Mech kısmı benim makine mühendisliğimden, Soft kısmı da ortağım ve aynı zamanda bilgisayar mühendisi olan abimden gelmekteydi. Kullandığımız logo’daki ok’lar ise dağıtıcılığını yaptığımız BricsCAD çizim programı ile bizzat bizim hazırladığımız bir şekildi. İlk websayfamızı da nostalji olması adına aşağıda paylaşmak istedim.

8 yıl süresince ekip olarak birçok konuyu tecrübe ettik, birçok şeyi denedik ve uygulamaya çalıştık. Ankara’da başlayan serüvenimize 2012 yılında İstanbul ofisimiz eklendi. İstanbul bizim için yeni bir soluk oldu. Geçen 8 yıl içerisinde, 500’ün üzerinde müşteriye hizmet eden, TOBB ve Deloitte tarafından üst üste Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Firmalarından birisi olarak gösterilen IT firması haline geldik. Tüm bu güzel çalışmalarla birlikte, büyüyen ekibimiz ile daha kurumsal ve odaklı çalışmalar yapmak için MechSoft’u çeşitli markalar altında ayırmaya karar verdik ve hızlı şekilde uygulamaya koyduk. Uzun zamandır yaptığımız çalışmalar neticesinde, tamamen yenilenen kurumsal kimlik çalışmalarımız ile birlikte, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına bazı çözümlerimizi yeni markalar altında topladık. Özetlemek gerekirse;

  • MechSoft: Firmaların, dijitalleşme süreçlerinde şirketlerini daha verimli ve rekabetçi yönetebilmelerine yönelik çözümlere odaklandı. Çözümleri arasında, Doküman Yönetimi, İş Akış Yönetimi, Kalite Yönetimi, ERP, CRM, MRP, Pazarlama Otomasyonu ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre geliştirilecek dijital çözümler bulunmaktadır. Kısaca, müşterilerimizin iş yapış şekilllerini dijitalleştirmeye ve aynı zamanda zamanlarını verimli kullanmaya yönelik çözümler sunuyoruz.

  • Infratrace: MechSoft'un IT altyapı çözümlerindeki yeni markası Infratrace, yüksek teknoloji ve yenilikçi çözümler ile müşterilerinin IT altyapılarını ve uygulama performans süreçlerini uçtan uca daha kolay ve etkin izlemelerini ve yönetmelerini sağlamaktadır. Çözüm ortaklığını yaptığımız, alanlarında lider ürünlerin yanında, sağlamış olduğu teknik danışmanlık hizmeti ile de müşterilerinin aldığı çözümlerden en üst seviyede faydalanmasını sağlamaktadır. Detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

  • Bricsys Türkiye: Bricsys, BricsCAD yazılımının üretici firmasıdır ve Türkiye'de MechSoft ile birlikte Bricsys Türkiye olarak hizmet vermektedir. BricsCAD, alışkın olduğunuz tüm .dwg CAD özelliklerini çok daha uygun fiyatlara sunmaktadır. BricsCAD ile daha fazlasını daha az maliyet ile alabilirsiniz. BricsCAD'in dünya'da yüzbinlerce, Türkiye'de ise binlerce müşterisi bulunmaktadır. Detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

  • Managecat: ManagaCat, MechSoft'un uluslararası pazarda yer almak adına Amerika'da kurulmuş olan bir firmasıdır. Apache Tomcat, Apache TomEE, Apache Web Servers ve Docker Containers için yönetim ve izleme platformu sunan ManageCat, aynı zamanda bu ürünler ile ilgili 7x24 destek ve çözüm de sunmaktadır. Detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizler doğru olduğuna inandığı konularda, doğruluğundan ve dürüstlüğünden vazgeçmeyen bir aileyiz. Başarımızı da büyük ölçüde bu bakış açısına ve çok çalışmaya borçluyuz. En büyük motivasyon kaynağımız, bizimle çalışan müşterilerimizin bizden memnun olduğunu görmek ve onları bir adım daha ileriye götürebilmektir.

Şu anda bulunduğumuz noktada olmamızı sağlayan tüm iş ortaklarımıza, tüm müşterilerimize ve bizlerle beraber yoğun şekilde çalışan tüm ekibimize şirketim adına çok teşekkür ediyorum. Birlikte daha çok güzel işler yapacağımızdan eminim.

M. Gökhan ERDOĞDU
Yönetici Ortak - MechSoft