• İstanbul Ofis: 0 216 464 92 01 | Ankara Ofis: 0 312 482 59 49

Blog Yazılarımız

MechSoft olarak kurulduğumuz 2008 yılından itibaren dijital dönüşüm yolculuğunda müşterilerimizin iş süreçlerini geleneksel yöntemlerden, yazılım tabanlı çözümlere dönüştürmek için yoğun olarak çalışmaktayız. Dijital dönüşüm süreçlerinde kullanılan yazılım çözümlerinin hatasız ve performanslı çalışması, bu dönüşüm sürecinin başarısında büyük rol oynamaktadır. Kullanıcılardan, "çalışmıyor, sistem çok yavaş, sürekli hata alıyorum" gibi negatif geri dönüşler, maalesef hem zaman hem de maliyet olarak yansımaktadır. MechSoft olarak temel hedefimiz yazılım çözümlerinin uçtan uca performans yönetimini yapıp, müşterilerimizin hatanın ya da performans kaybının nedenini daha oluşmadan bulabilmelerini sağlamaktır.

Bu amaçla, IT Dijital Performans Yönetimi ve disiplini konusunda son 5 yılda yoğun çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda kullandığımız AppDynamics ürünü yakın zamanda Cisco'ya satıldı. Satın alma ile birlikte, MechSoft’un stratejileri ile örtüşmeyen hedeflerinden dolayı AppDynamics ile olan çalışmalarımızı sonlandırıp, IT Dijital Performans Yönetiminde lider olan New Relic ile hem Türkiye hem de uluslararası pazarda çalışmalara başladık.

MechSoft kurulduğu günden itibaren, alanlarında Lider olan, gelecek vaat eden yeni teknolojiler ile çalışmayı ve müşterilerine sunmayı hedef edinmiştir. Ürün portföyümüze bakılacak olursa, hepsi hızlı büyüyen, dinamik ekiple yönetilen, yenilikçi çözümlerdir. Bu firmaların başarılarının arkasındaki en büyük neden is teknoloji tutkusu olmaktadır.

Çok büyük firmalara sadece maddi kaygılar taşıyarak satılan başarılı ürünlerin maalesef geleceği olmayacağını birçok defa siz değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla paylaştık. Appdynamics ile çalışmaya başladığımız ilk günden beri, AppDynamics firma yönetiminin iş ortaklarına söylediği "Bizler büyük bir firmaya satılmayacağız ve IPO yapacağız; çünkü iyi bir ürün büyük bir firmaya satıldığında işlerin çok iyi gitmeyeceğini biliyoruz." Dolayısıyla, AppDynamics'in IPO'dan bir gün önce Cisco'ya satılması bizleri oldukça şaşırttı. Dolayısıyla da yolumuza Amerika'da IPO yapmış ve kendi ayakları üzerinden duran Lider bir firma olan New Relic ile devam etmeye karar verdik.

AppDynamics'in bizzat kendi web sitesinde paylaştığı blog yazılarından ikisini ve zamanında Gartner'da analist olup, şu anda AppDynamics'in önemli isimlerinden olan Jonah Kowall'ın Gartner'da çalışırken yazmış olduğu yazıyı sizlerle paylaşmak isteriz;

Maddi kaygılar içerisinde büyük firmalara satılan ve/veya özel yatırım fonları tarafından alınan başarılı ürünlerin maalesef  geleceklerinin pek parlak olmadığı tüm bu yazıların ortak noktasını oluşturmaktadır. Geleceğin AppDynamics açısından nasıl olacağını hep birlikte tecrübe edeceğiz. Müşterilerimize önerimiz, bu türde satın almaların önemini fark etmeleri ve bundan sonra yapacakları uygulama performans yönetim çalışmalarında geleceği iyi şekilde analiz etmeleri olacaktır. 

Dijital Performans Yönetimi konusunda doğabilecek her türlü ihtiyacınızı New Relic ile karşılamaya hazırız. İletişim bilgilerimizden bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

  • New Relic ile birlikte çıkalan İngilizce basın bildirisine buradan ulaşılabilir.