Seyahat ve Masraf Yönetim Yazılımı

CloudOffix ile tek bir yerde çalışanlarınızın masraf ve seyahat yönetimini takip edin.


Kurumsal Masraflar

İster büyük ister küçük olsun, işletme sahipleri bir işletmeyi yürütmenin maliyetlerini çok iyi bilirler. Çoğu işletme bir evden çalışma düzenine geçmiş olmasına rağmen, masrafları hala mevcuttur. Masraflarınızı yönetmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya harcamalarınızı hala manuel olarak hesaplıyorsanız, uzun vadede işler karışabilir ve içinden çıkılması zor bir hal alabilir. 

Bu yüzden İyi bir Seyahat ve Masraf Yönetimi Yazılımı, işletmenizin ihtiyaç duyduğu çözüm olabilir. Yeni nesil bulut tabanlı CloudOffix ile  tek bir platformda tüm süreçlerinizi yönetin!

 1. Mobil Uygulama

  Sürekli sahanda olan satış görevlileriniz, masraflarını girmek için isteyecekleri son şey bunun için masa başında saatlerce oturmaktır. CloudOffix Mobil aplikasyonu sayesinde, çalışanlarınıza hareket halindeyken harcama ve yaptıkları masrafların faturalarını ayrıntılarını girme özgürlüğü verir.

 2. Masraf Onay Hiyerarşisi

  Bir işletmedeki tüm harcamalar seyahatle ilgili değildir ve yönetim veya satış ekibiyle de sınırlı değildir. Aynı zamanda tüm masraflar gerekli değildir. Bazen çalışanlar gereksiz yere harcama yapabilir ve bu da şirket için bir yük haline gelebilir. Bu yüzden bunu takip edebilmek adına onay süreçlerinizi oluşturun, girilen masraflar onaylandıktan sonra çalışana geri ödemesi yapılmasını sağlayın.

 3. Masraf Geri Ödemeler

  Çalışanlar bir masraf talebi girdiğinde, muhasebe ve finansman ekibi tarafından onaylandığında yapılan harcamalar çalışanlara geri ödenir.

 4. Masrafların Fotoğrafını Yükle

  Hareket halindeyken harcama makbuzlarını, fişleri veya faturaları takip etmeye çalışmak ve sisteme girmeye uğraşmak oldukça sıkıcı ve zor olabilir. CloudOffix ile masraflarına ait bir faturanın fotoğrafını çekerek ve birkaç saniye içinde masraf yönetim sistemine yüklenir.

 5. Birden Fazla Para Birimi

  Çalışanlarınız uluslararası seyahatler yaptığında, birden çok para biriminde harcama yapması doğaldır. Bu nedenle masraf yönetimi yazılımınız, muhasebe kısmında karışıklık yaratmaması için yabancı para birimi kaydı ve yerel para biriminize dönüştürme işlemlerini gerçekleştirebilmelidir.

 6. Masraf Raporları

  CloudOffix, harcama alışkanlıklarınızı gerçek zamanlı olarak tam olarak görmenizi sağlar. Çalışan harcamalarını analiz edebilir ve gereksiz harcamalardan kaçınabilirsiniz.

 7. Özelleştirme

  CloudOffix sınırsız özelleştirme sunar. Asla tek bir yapıya bağlı değilsiniz.

CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi

Masraf Yönetimi Nedir?

Masraf yönetimi, işletmelerin sermaye harcamalarını işlemek, ödemek ve denetlemek için kullandıkları sistemdir. Bunlar, seyahat, yazılım ve donanım, dışarıdan alınan hizmetler, ofis malzemeleri gibi satın alımları içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir ve liste uzayıp gidebilir. İşletme harcamaları işletmeden işletmeye değişiklik gösterse de, küçük ya da büyük ölçekli bir işletme olmasına bakılmaksızın iyi bir idare gerektirir.

Mobil Uygulama

Günümüzün teknolojik çağında, masa üstü bilgisayara veya laptoplara bağlı olmak artık pek mantıklı görünmüyor. CloudOffix'e web ara yüzünden ulaşabileceğiniz gibi mobil uygulamasını telefonunuza indirebilir ve hareket halindeyken de kullanabilir, masraf formlarınızı ilgili birimlere iletebilirsiniz.

CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi
CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi

Masraf Onay Hiyerarşisi

Kullandığınız masraf yönetimi çözümü, çalışanlarınızın gereksiz veya alakasız harcamalarını önlemek ve kontrol etmek için onay hiyerarşinize de uygun olmalıdır. Sizin belirleyeceğiniz prosedürlerle bazı durumlar için ekstra düzenlemeler yapabilir, gereksiz masrafların önüne geçebilirsiniz.

Geri Ödemeler

Geri ödemeler, çalışanlarınızın işletmeniz için bir iş yaparken kendi ceplerinden yaptıkları harcamaların onlara geri ödenmesidir. Örneğin, bir satış elemanı bir satış anlaşmasını kapatmak için bir müşteriyi öğle yemeğine çıkarabilir ve bunu o zaman kendi cebinden ödeyebilir. Sonrasında CloudOffix üzerinden makbuzları veya fişleri ile harcamaları ile ilgili talepte bulunabilirler. Masrafları onaylandıktan sonra, geri ödemeler banka mevduatı ve nakit geri ödeme yoluyla yapılabilir.

CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi
CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi

Masrafların Fotoğraflarını Yükle

Faturalar aslına bakıldığında bir satın alma yapıldığında onu kanıtlayan küçük kağıt parçalarından başka bir şey değildir. Ancak muhasebe tarafında bu kağıt parçaları oldukça kıymetlidir! Fatura, makbuz veya fiş gibi gibi önemli belgeleri kaybetmemek ve zamandan tasarruf etmek için çalışanlarınıza doğru masraf yönetimi araçları verin!

Birden Fazla Para Birimi 

Bunu fark edebiliriz veya etmeyebiliriz, ancak çoklu para birimi artık işletmeler bir yana, vatandaşlar olarak hayatımızın bir parçası. İş için seyahat etmesek bile, başka bir ülkede var olan bir şeyi satın almak bir masraf kalemi olabilir. Muhasebe süreçlerinde kendi para birimimizde ne kadar ödediğimizi bilmemiz gerekmektedir. Bu yüzden CloudOffix, güncel döviz kurlarını kullanarak sizin için para birimi hesaplamalarını yaparak muhasebe ve finans birimindeki çalışanların yükünü azaltmaktadır.

CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi
CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi

Masraf Formu Raporları

Çalışanlarınızın masraf formu raporları oluşturmasını beklemeyin, ihtiyacınız olan raporlara istediğiniz zaman online olarak tek tuşla kolayca ulaşın. Artık tüm bu evrak işlerinde kaybolmayacaksınız. CloudOffix’in yetenekleri sayesinde mali tabloları içe aktarın, gelir vergisini, faiz giderlerini ve çok daha fazlasını hesaplayın. 

Özelleştirme

Her işletme farklı çalışır ve kendi ihtiyaçları vardır. İşleri yönetirken kendi yönteminiz varsa, CloudOffix’in özelleştirilebilmesi sayesinde size uyum sağlar. 

CloudOffix - HR Cloud - Masraf Yönetimi

Ücretsiz Deneme Sürümü İle Tüm Özellikleri Test Edebilirsiniz!